page-img

Monitoring domu Bielsko-Biała

Wykonujemy usługi związane z instalowaniem oraz serwisowaniem monitoringu domowego. Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem. Gwarantujemy najwyższą jakość.

Wracając do domu każdy chce czuć się tam bezpiecznie i niczym się nie martwić. W tym celu coraz częściej decydujemy się na różne systemu alarmowe. W ten sposób dbamy o ochronę swojego mienia, swoje bezpieczeństwo oraz rodziny.

Oprócz zabezpieczeń domu w postaci alarmów ludzie decydują się na monitoring domu, który znacznie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Dzięki kamerom możemy zapobiec aktom wandalizmu lub posiadać nagrania które mogą przyczynić się do złapania włamywacza lub wandala.

W swojej pracy wielokrotnie spotykamy się ze źle zaplanowanym monitoringiem, który często podejmujemy się przeprojektować i usprawnić, tak aby spełniał on wcześniej założone oczekiwania.

Monitoring domowy

Taki typ monitoringu znacznie różni się od instalacji, które montujemy na dużych obiektach i zakładach. Przede wszystkim osoby prywatne nie potrzebują bardzo zaawansowanych komponentów, ilość kamer jest o wiele mniejsza a cała instalacja przebiega szybciej.

Klienci często pytają o montaż kamer w domu, interesują się jak przebiega instalacja wszystkich elementów. Najczęściej ta ciekawość wynika z obawy o kucie ścian i niepotrzebny bałagan.

Istnieje jednak możliwość wykonania całej instalacji bezprzewodowo, jednak jest ona optymalna tylko w przypadku jednej kamery oraz bardzo szybkiego i stabilnego łącza internetowego. Na szczęście jesteśmy wyspecjalizowani w montażu monitoringu IP przewodowym i bezprzewodowym.

Kolejnym zagadnieniem interesujących klientów jest czas instalacji oraz jego koszt. Nie jesteśmy w stanie określić dokładnie czasu montażu, ale przeważnie nie zajmuje on więcej niż 4 dni.

Wszystko zależy od miejsca w którym będziemy zakładać kamery a także ich ilość czy poziom skomplikowania całego projektu. Do każdego montażu zawsze podchodzimy indywidualnie, tak aby projekt spełniał w 100% swoje założenia

Kosztu całej pracy nie jesteśmy w stanie ocenić na podstawie luźnej rozmowy przez telefon a jedynie po oględzinach całego obiektu i sporządzeniu profesjonalnego projektu. 

Gwarantujemy jakość, najlepsze urządzenia i długotrwałe rozwiązania. Nie tolerujemy prowizorycznej pracy oraz słabej jakości sprzętu.  

Szukasz ekspertów w dziedzinie alarmów i monitoringu? Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie

Kamera w domu

Zdarza się, że klienci pytają nas czy zamontujemy im kamery kupione na allegro. Nie robimy czegoś takiego, ponieważ jesteśmy profesjonalną firmą i nie montujemy zabawek przypominających prawdziwe kamery. Tego typu instalacja znacznie odbiegałaby jakościowo od instalacji wykonanej według naszego planu i komponentów zaproponowanych przez nas.

Jaka kamera do domu?

Mam nadzieję, że temat kamer z allegro mamy już za sobą. Do wyboru mamy głównie kamery IP lub kamery AHD. Jednak nie będziemy tu opisywać głównych różnic między rodzajami kamer.

Naszym skromnym zdaniem monitoring w domu powinien składać się tylko i wyłącznie z kamer IP, ponieważ są one najbardziej optymalne do zastosowania w domu. Montaż takich kamer w domu jest szybka a ich obsługa oraz połączenie bardzo prosta.

Do przeglądania obrazu z kamer wystarczy przeglądarka. Oczywiście taka sieć jest odpowiednio zabezpieczona, aby nikt bez uprawnień nie mógł uzyskać do niej dostępu.

Rejestrator kamer

Wszystkie kamery będą bezużyteczne jeśli nie będziemy zapisywać obrazu. Dlatego warto do monitoringu domowego warto dodać dobrej jakości rejestrator kamer IP. Jest to już profesjonalne podejście do tematu zapisu obrazu. Urządzenie to jest dedykowane do nagrywania danych i możemy być pewni jego działania. Wbrew pozorom koszt takiego urządzenia nie jest wysoki i warto go uwzględnić w swoim planie.

Drugą metodą jest rejestrowanie wideo na komputerze z odpowiednim oprogramowaniem, które często jest płatne a ich bezpłatne odpowiedniki nie spełniają naszych oczekiwań. Drugim minusem może być to, że system na komputerze może się zawiesić kiedy będziemy na nim otwierać dużo pamięciożernych aplikacji. To spowoduje przerwanie rejestrowania wideo. Jest to mniej bezpieczna metoda w porównaniu z dedykowanymi urządzeniami.

Monitoring bezprzewodowy

Sporadyczni klienci pytają o monitoring bezprzewodowy. Oczywiście istnieje możliwość instalacji w ten sposób jednak posiada ona kilka dość dużych minusów, które skutecznie mogą zniechęcić tą metodę.

Jak wiadomo, każdemu zależy na jakości obrazu z kamer. Niestety wysokiej rozdzielczości materiał z kamer w połączeniu z internetem domowym bardzo go obciąża i nie daje dobrych rezultatów. Przesyłanie obrazu z 4 kamer w rozdzielczości Full HD bądź 4K wymaga bardzo silnego i stałego łącza.

Kolejnym czynnikiem jest sieć w domu, która w wielu przypadkach musiałaby ulec modernizacji a w większość w ogóle nie nadawałaby się do monitoringu bezprzewodowego.

Wniosek jest prosty, jeśli upload Twojego internetu nie wynosi minimum 60MB/s i chciałbyś posiadać więcej niż jedną kamerę to monitoring bezprzewodowy nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Innym minusem jest, konieczność zasilania kamer, które można zasilać z instalacji elektrycznej, ale wymaga to specjalnego konwertera. Dodatkowo umiejscowienie kamer będzie ograniczone przez trasy przewodów 230V, które często nie znajdują się w najlepszym miejscu.

Zapraszamy do współpracy

Nasze doświadczenie podpowiada nam, że najlepszym wyborem do monitoringu w domu będą kamery IP. Najprostsza i nie obciążająca bardzo budżetu domowego technologia.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!