page-img

Monitoring Bielsko-Biała

Monitoring to niezawodny i skuteczny system bezpieczeństwa dla Twojego domu lub firmy. Jest już standardem w miejscach publicznych. Chcąc zabezpieczyć się przed kradzieżą, włamaniami lub wszelkimi innymi przestępstwami warto zainwestować w tego typu ochronę.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i oferujemy kompleksowy montaż wraz z wdrożeniem całego systemu, zważając na indywidualne potrzeby klienta. Chętnie podejmiemy się każdego wyzwania. Działamy na terenie Bielska-Białej i okolicach.

Kamery IP

Najchętniej instalujemy monitoring z kamerami IP, które są połączone do sieci i tworzą podobną strukturę jak w sieci komputerowej. Dla użytkownika oznacza to, że może uzyskać dostęp do kamer na każdym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu oraz pozwala na ich kontrolę. Ważnym aspektem jest to aby posiadać szybkie łącze aby móc bezproblemowo przesłać obraz z kamery na serwer. W tym przypadku ważny jest upload, gdzie jego wartość nie powinna być niższa niż 4Mbps.

Wysoka jakość nagrywania wiąże się wielkością zapisywanego pliku, dlatego zaleca się posiadanie dużego dysku, w zależności od ilości kamer. Dyski HDD średnio nadają się do tego zastosowania dlatego na rynku istnieją specjalne rozwiązania, które warto wykorzystać.

Kamery AHD

Technologia AHD ( Analog High Definition ) to analogowy monitoring, wywodzący się ze starszych technologii, który posiada możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości 1080p, pozbawionego szumów i zakłóceń. Dzięki temu możemy łatwo zmodernizować nasz system monitoringu, przystosowując go jedynie do standardów AHD. Obecnie najlepszą technologią analogową jest HD-CVI, która pozwala na przesył obrazu w jakości nawet do 4K. Wszystko to na urządzeniach połączonych ze sobą kablem koncentrycznym.

Tutaj również rejestrator wideo będzie pełnił kluczową rolę, i tam będzie zapisywane wideo do którego będziemy mieli swobodny dostęp. Ważne jest aby urządzenie było dostosowane do naszej technologii oraz posiadały duże dyski twarde.

Technologia ta, to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które już posiadają monitoring analogowy a chcą go jedynie usprawnić. Posiadając starą instalację można łatwo ją zmodernizować, nie niszcząc dotychczasowej a jedyne co potrzebujemy to wymienić elementy niekompatybilne z nową technologią, ograniczając przy tym koszty i czas wykonania instalacji.

Szukasz ekspertów w dziedzinie alarmów i monitoringu? Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie

Montaż monitoringu

Każda instalacja monitoringowa składa się z kilku elementów, które odpowiednio trzeba dobrać przed rozpoczęciem prac na obiekcie.

Przed przystąpieniem do gromadzenia elementów dogadujemy z klientem wszystkie szczegóły, często doradzamy klientom w sprawach rozmieszczenia oraz ilości kamer.

Mamy za sobą mnóstwo instalacji i wiemy, które miejsca warto monitorować i jak zamontować kamerę, aby objęła newralgiczny obszar.

Samo rozmieszczenie kamer to nie wszystko, nasze doświadczenie pozwala nam wyznaczyć odpowiednią trasę okablowania. W przypadku, gdy budynek jest dopiero, co postawiony, zadanie jest ułatwione, bo trasa przewodów elektrycznych może się pokryć z trasą przewodów sygnałowych. Niestety, gdy mamy do czynienia z używanym już od jakiegoś czasu domem bądź halą, zadanie nie jest takie proste i istnieje kilka sposobów montażu.

Jeden z nich polega na wykonaniu montażu podtynkowego, trzeba wtedy uważać na instalacje elektryczną. Zbawienną metodą może okazać się montowanie przewodów w specjalnych korytkach, minus jest taki, że takie korytko jest widoczne.

Kiedy wszystkie szczegóły są już ustalone przystępujemy do dobrania odpowiednich komponentów, które zależności od wymagań klienta kompletujemy tak, aby współgrały ze sobą jak najlepiej.

W przypadku awarii zasilania podstawowego podczas burzy lub innych losowych zdarzeń, kamery nie będą rejestrować obrazu i zostaniemy bez informacji, co dzieje się na obiekcie. Tutaj z pomocą przychodzą zasilacze buforowe, które pomogą zabezpieczyć nas przed takimi wydarzeniami.

Opcjonalnie można utworzyć odizolowaną sieć z kamerami od tej firmowej, co pozwoli nam na zmniejszenie ryzyka włamania się i wycieku wrażliwych danych.

Samo zamontowanie kamer i podłączenie wszystkiego do rejestratora to dopiero połowa sukcesu. Bardzo istotnym krokiem jest konfiguracja całej instalacji tak, aby osoba niezaznajomiona z tematem monitoringiem mogła bez trudu korzystać z podglądu.

Czy warto instalować monitoring?

Monitoring staje się coraz popularniejszy. Instalowany jest już nie tylko w firmach i miejscach publicznych a także w prywatnych domach. Daje to poczucie bezpieczeństwa, komfortu oraz ochrony własnego mienia. Jest także zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem. Nagrania mogą nam posłużyć jako dowód w sprawie, rozwiać wątpliwości dotyczące wypadków w pracy lub sporów między pracownikiem a pracodawcą.

Dostęp do wideo z kamer jest bardzo prosty i każdy użytkownik może to zrobić. Musimy jednak pamiętać, że instalowanie monitoringu musi być zgodne z przepisami RODO.

Koszty montażu kamer

Na cenę ostateczną wpływa wiele czynników, takich jak ilość kamer, trudność wykonania instalacji oraz dodatkowe integracje na życzenie klienta. Monitoring domu różni się znaczącą od montażu kamer w firmie. Nie jesteśmy w stanie podać kwoty po telefonicznej rozmowie. Liczy się dla nas indywidualne podejście do klienta, dlatego zawsze przeprowadzamy specjalistyczny audyt na podstawie, którego wyliczana jest finalna wycena montażu.

Serwis systemu monitoringu

W naszej ofercie znajduje się również serwis monitoringu. W ramach tej usługi oferujemy:

  • Reagowanie na awarie systemu – w razie awarii powiadomi on nas o problemach
  • Serwisowanie zasilaczy zapasowych
  • Czyszczenie obiektywów kamer
  • Sprawdzanie stanu technicznego całej instalacji
  • Aktualizacja oprogramowania
  • Przygotowanie materiału wideo w imieniu klienta dla służb porządkowych

Obszar naszego działania

Oferujemy profesjonalne i najtańsze instalacje na Podbeskidziu i nie tylko! Nasz obszar działań to także Żywiec, Godziszka, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Wisła, Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Łodygowice, Wilamowice, Dankowice, Kęty, Kozy, Andrychów, Brzeszcze. Skontaktuj się z nami już dziś.

 

Sebastian Pyka
Sebastian Pyka
16:00 03 Mar 20
Profesjonalna instalacja. Poziom wiedzy oraz doradztwo na najwyższym poziomie! Polecam!
Szymon Filipczyk
Szymon Filipczyk
04:05 03 Mar 20
Najlepsza firma świata - wiadomo dlaczego 😉 Polecam usługi.
Tomek Górski
Tomek Górski
09:54 30 Aug 19
Montaż odbył się w bardzo szybki sposób Panowie tak zamontowali wszystko że nie było śladu po pracach ani kabli... wszędzie. Firma wykazuje się profesjonalizmem wiedzą i doświadczeniem polecam.czytaj więcej
Paweł Świder
Paweł Świder
15:32 22 Aug 19
Montowałem monitoring w firmie i jestem zadowolony, firma przyjechała na miejsce doradziła jaki sprzęt będzie najlepszy... a następnie zajęła się montażem. Wszystko odbyło się w tempie ekspresowym i działa rewelacyjnie.czytaj więcej
Paweł Ziaja
Paweł Ziaja
08:06 18 Jul 19
Oby więcej takich firm w innych dziedzinach montowali u mnie monitoring już w trzech miejscach za każdym razem pełen... profesjonalizm Panowie zostawiają po sobie porządek za każdym razem cała instalacja zamaskowana tak że w ogóle jej nie widać. Każdy kabel opisany jestem na prawdę zaskoczony i zadowolony podejściem.czytaj więcej
M S
M S
10:03 14 Jul 19
Monitoring działa bez zarzutów,kamery w 2k zainstalowane już w dwóch budynkach naszej firmy.Cena bardzo atrakcyjna a... montaż w ciągu jednego dnia to się ceni.Polecam serdecznie i skorzystam znowu !!czytaj więcej
Maciej Piechota
Maciej Piechota
16:52 12 Jul 19
Najlepsza firma z jakà miałem przyjemnosc wspolpracowac. Robilem monitoring w wielu swoich filiach przez rozne ekipy... ale tak profesjonalnej nie miale . Od a do z ogarniety temat. Kable w serwerze to doslownie majstersztyk. Kazdy kabelek opisany itd. Pelen pro !!!! Polecamczytaj więcej
Następne Opinie
js_loader