page-img

Alarm do firmy Bielsko-Biała

Oferujemy profesjonalny montaż alarmów w firmach i zakładach pracy. Doskonale wiemy czego potrzeba by dobrze zaplanować system alarmowy na dużych powierzchniach jak hale czy w biurach. Zapraszamy do kontaktu!

Systemy alarmowe są już standardem we wszystkich szanujących się firmach. Jeżeli dbasz o bezpieczeństwo własne powinieneś dbać również o bezpieczeństwo w swojej firmie. Montaż alarmu to bardzo poważna sprawa a cała instalacja powinna być wykonana przez profesjonalistów, bo tylko doświadczeni monterzy są w stanie zadbać o bezawaryjność systemu alarmowego.

Sprawnie działający alarm potrafi wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości, co skutecznie odstraszy włamywaczy czy nieproszonych gości. Warto również zabezpieczyć swoje biuro czy budynek firmy oraz jej teren przed niespodziewanymi wypadkami takimi jak pożar czy zalanie.

Każdy obiekt wymaga indywidualnego podejścia. Ma to kolosalne znaczenie ponieważ budynki różnią się zawsze od siebie i trzeba dostosowywać pod nie całą instalację.

System alarmowy w firmie

Instalacja alarmowa w firmie znacząco odbiega od instalacji domowej. Przede wszystkim taki system będzie o wiele bardziej rozbudowany i skomplikowany a co za tym idzie będzie wymagał większego nakładu pracy.

Centrala alarmowa, która jest głównym mózgiem całego systemu, będzie zbierać wszystkie sygnały z czujek wysyłała je w odpowiednie miejsca. Cały ten proces musi działać bez żadnych opóźnień by w szybkim czasie powiadomić odpowiednie służby. 

Podłączenie wszystkich elementów instalacji do jednej centrali może być kłopotliwe dla niewprawionego instalatora. Na szczęście nasi eksperci wielokrotnie montowali bardzo skomplikowane systemy z dużą ilością czujek.  

Czym charakteryzuje się taki skomplikowany system alarmowy? Przede wszystkich ilością elementów oraz zależnościami pomiędzy nimi. Ciężko będzie skonfigurować cały system, jeśli czujki będą miały różne ustawienia np. 2EOL/NO, EOL/NC. Cała struktura alarmu powinna być jednolita i działająca w taki sam sposób by zapobiec nieodpowiednim reakcjom systemu.

Co to w ogóle znaczy? 2EOL/NO to jest linia cały czas rozwarta a naruszenie czujki powoduje zwarcie styków i wywołanie alarmu. Dodatkowo czujka w takiej konfiguracji jest w stanie włączyć alarm przez naruszenie jak i przez sabotaż.

W drugim przypadku nie mamy możliwości rozpoznania czy ktoś dobiera się do czujki czy po prostu ją naruszył. Nie zmienia to jednak faktu, że alarm w obu przypadkach zostanie uruchomiony.

Szukasz ekspertów w dziedzinie alarmów i monitoringu? Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie

W przypadku firmowych instalacji, powinniśmy postawić na sprzęt najwyższej jakości. Komputery w biurze czy drogi asortyment w sklepie to rzeczy które warto dobrze zabezpieczyć. Dobry projekt systemu dla takiego odbiorcy musi zawierać urządzenia najwyższej jakości, który zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo.

Jakie czujki do systemu alarmowego w firmie?

Najczęstszym wyborem będą czujki ruchu, kontaktrony oraz czujki przeciwpożarowe z oczywistych powodów. Są to najbardziej popularne rozwiązania. Czasami jednak klienci pytają również o czujki gazu, jak i czujki zalania, które również montujemy.

A skoro już mówimy o różnych rodzajach to warto wspomnieć, że sama czujka ruchu dzieli się na kilka rodzajów. Między innymi ze względu na detekcję za pomocą mikrofal i detekcję przy pomocy podczerwieni.

Pierwsza jest aktywną czujką która, cały czas emituje fale, jeżeli wróci ze zmienioną długością, znaczy to, że odbiła się od czegoś. Natomiast druga rozpoznaje nagłe zmiany temperatury w otoczeniu. Coraz częściej stosowane są jednak czujki dualne które wykorzystują obie technologie.

Zabezpieczanie drzwi i okien 

To samo tyczy się okien i drzwi, można je zabezpieczać w różny sposób. Istnieją aktywne bariery podczerwieni które nie mogą być stosowane we wszystkich przypadkach oraz proste kontaktrony które może są niepozorne ale bardzo skuteczne. Właśnie dlatego warto skonsultować się z odpowiednim specjalistom w celu uzgodnienia, co będzie najlepsze dla twojej firmy. 

Możliwa ilość wejść do budynku jest bardzo istotna tak samo jak podział budynku na poszczególne strefy. Czasami pracodawca chce podzielić budynek tak, aby część pracowników nie miała dostępu do konkretnych pomieszczeń. Jest to bardzo mądre posunięcie, należy jednak pamiętać, że to już jest bliższe systemowi kontroli wewnętrznej.  

Choć czasem oba systemy są ze sobą mylone należy pamiętać, że to dwie całkowicie różne rzeczy i przede wszystkim, ich montaż ma całkowicie inny cel. Przede wszystkim, alarm ma na celu powiadomić nas o ewentualnym włamaniu, pożarze czy zalaniu. Natomiast drugi system, ma na celu podzielić budynek na odpowiednie strefy dla różnych pracowników.

Ilość drzwi nie ma dla nas najmniejszego problemu ponieważ jesteśmy w stanie zabezpieczyć każde drzwi i każde okno na wypadek włamania z użyciem najnowszych technologii.

Zaufaj profesjonalistom!

Jeżeli zastanawiasz się nad wprowadzeniem monitoringu w firmie, to trafiłeś w dobre miejsce. Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu, liczy się dla nas jakość oraz zadowolenie klienta.

Zapraszamy do kontaktu! umów się z nami na spotkanie.